Ortaokul ve Lisede Staj

Ortaokul ve Lisede Staj

Günümüzde ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin insan tanımadığı, hayat tecrübesi edinmediği, mesleklerini bilmeden seçtikleri, hayatlarını fanusta geçirdikleri herkesin şikayetlendiği konulardır. DELİ BİLİM&SANAT Fırat İlhan Okullarında öğrencilerimize 5. Sınıftan itibaren staj yaptırarak bu sorunları aşıyoruz.
Stajlarımızın amacı hataya karışık, insana alışık, hayatla barışık gençler yetiştirmektir.
Ortaokul öğrencilerimizin 4 yılda 400 saat, lise öğrencilerimizin 4 yılda 800 saat staj zorunluluğu vardır.
Öğrencilerimizin farklı sektörlerde yapacakları stajların onları her yönden geliştireceği kesindir. Üstelik staj yapma veya çalışma Anadolu’muzda binlerce yıldır zaten yapılmaktadır. Yaz tatillerinde ebeveynler çocuklarını çırak olarak verip onların hayat tecrübesi edinmelerini sağlamaktadır.
Öğrencilerimiz 5. Sınıftan itibaren okullarımızda, DELİ markalarımız, etkinliklerimizde; hukuk büroları, mali müşavirlik, mimarlık-mühendislik, spor tesisleri, kafeler, doktor-diş hekimi muayenehaneleri, kuyumcular, fabrikalar, çiftlikler, marketler ve semt pazarlarında dönüşümlü olarak yapıyorlar.
Lise 1. sınıftan itibaren cumartesi veya pazar günleri farklı sektörlerde staj yaparak insan tanıyor, iş-hayat tecrübesi ediniyor ve kariyerlerini daha iyi planlıyorlar.
Öğrencilerimiz stajlarını biz ayarlıyor, öğrencimizin devam ettikleri kurumlardaki çalışmalarını sıkı biçimde takip ediyoruz.