Kafa Atolyesi


 • KAFA ATÖLYESİ

  ’Kafa Konuklarla DELİ Kafası Sohbetler‘’

  Kafa Atölyesi, DELİ Bilim&Sanat mensuplarıyla konuklarımızın her konuda kafa patlattıkları bir atölyedir. Kafa Atölyemize belirli periyotlarla konuklarımızı davet ediyor, onlarla hem keyifle sohbet ediyor hem atölye çalışmaları yapıyoruz.
  Kafa Atölyesindeki çalışmalarımız üç ana gruba ayırıyoruz:

  Birinci grup çalışmalarımızı Vizyon Söyleşileri adıyla düzenliyoruz. Vizyon Söyleşilerine bilim, sanat, siyaset, spor, doğa, insan hakları başta olmak üzere çok çeşitli alanların temsilcilerini davet ediyor, onları DELİ Bilim&Sanat ailesiyle söyleştiriyoruz. Vizyon Söyleşilerinde bütün görüşlerin tartışılmasına imkan veriyoruz. Öğrencilerimiz bu sayede gerçeğin bir değil, birden çok yönünün olduğunu; bazen de farklı zannettikleri görüş ve kişilerin aslında bir birlerine çok benzer olduklarını daha iyi görebiliyor.

  İkinci grup çalışmalarımızı Tecrübe Paylaşımı adıyla düzenliyoruz. Bu söyleşilerde öğrencilerimizle mezunlarımızı ve alanlarında başarılı işler yapan velilerimizi buluşturuyoruz. Samimi bir ortamda, yeme-içmeli gerçekleşen Tecrübe Paylaşımı söyleşileriyle öğrencilerimizin hem kariyer planlamasına hem DELİ Bilim&Sanat ailesinin tanışıp kaynaşmalarına imkan sağlıyoruz.  Üçüncü grup çalışmalarımızı Derinlik Atölyesi adıyla düzenliyoruz. Derinlik Atölyesinde öğrencilerimizin derslerde işledikleri konuları uzmanlar ve bilim insanlarıyla tartışmalarını sağlıyoruz. Böylece hem eğitim sistemimizin üçüncü ayağı olan Tartışma derslerini yapıyor hem herkesin öğrencilik hayatında en az bir kez sorduğu: ‘’Bu bilgi gerçek hayatta ne işime yaracak?‘’ sorusunun cevabını alıyoruz. Derinlik Atölyesi sayesinde öğrencilerimize matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler, dil ve edebiyat konularının hayattaki somut uygulamalarını öğretiyor, onların bakış açılarını olabildiğince geliştiriyoruz.

  Kafa Atölyesinde güncel hayatın sığ konularını tartışmıyor, gerçeğin görünmeyen yönlerini aydınlatmaya çalışıyoruz. Atölye çalışmalarımızın her aşamasında öğrencilerimizi görevlendirip onların organizasyon becerilerini geliştiriyoruz.

#